Domáci čajíček

Namiešať čaj nie je žiadna veda, ale namiešať čaj, ktorý si zamilujete, to si už vyžaduje určité schopností. Inšpirovali sme sa tradíciou našich predkov, ktorú sme vyšperkovali do detailov a zručnosťou čajových majstrov sme dosiahli výsledok nezameniteľnej edície slovenských čajov. Nech sa páči, ochutnajte, ako sa snúbia tóny Slovenska a sveta vo vyváženej chuti. Ochutnajte čaj, ktorý si zamilujete.

Čaj, ktorý môžete zjesť

A to je aj príbeh značky Domáci čajíček. Čaju je plno, rôzneho druhu a množstva príchutí, no Domáci čajíček je len jeden.

Domáci preto, že sú to slovenské receptúry pre naše chute, pretože nápad a celý koncept sme  rozvíjali doma, keď sme zistili čo nám chýba k tomu aby sme si zamilovali špeciálny čaj.

Domáci čajíček je značka, ktorá je postavená na sypanom ovocnom čaji, ktorý obsahuje jedlé kúsky ovocia a jedlé kvety. Našou predstavou je piť čaj tak, aby sme ho nemuseli cediť a keď sa ovocný čaj vylúhuje môžeme kúsky ovocia pokojne zjesť. A to je zážitok.

Samozrejme v žiadnej značke čajov a to ani v Domácom čajíku nemôžu chýbať zelené a čierne čaje a už vôbec nie bylinkové. Predstavujeme vám kombináciu chutí byliniek ako Lipa & Medovka & Mäta alebo Mäta & Levanduľa & Kamilka. Nejdeme cestou jednodruhových čajov, ale skôr kombinácií chutí, ktoré spolu vytvoria súlad chute, vône a zdravotných účinkov.

TIP NA LETO

Osviežujúci ovocný ľadový čaj si môžete pripraviť z čaju s kúskami jahôd a bobuľového ovocia. Zalejte horúcou vodou, nechajte vychladnúť, prípadne čaj ešte odložte do chladničky. Na záver stačí pridať kúsky ľadu, ozdobiť čerstvým ovocím a lístkami z mäty. Nakoľko je čaj jedlý môžete ho po vylúhovaní zjesť.

TIP NA ZIMU

Na zahriatie počas chladných zimných večerov odporúčame vyskúšať náš sypaný čaj s príchuťou citróna a zázvoru. Stačí ak zalejete 4g čaju horúcou vodou (90°C), necháte lúhovať 5-8 minút a dochutíte citrónom alebo medom. Pre intenzívnejšiu chuť zázvoru môžete pridať náš zázvorový sirup.